środa, 3 lutego 2010

Otwarcie nowego ogniska 6 lutego 2010 roku

Dnia 6 lutego 2010 roku o godz 18.00 Mszą św. rozpoczęliśmy spotkanie inaugurujące Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Bojanie. Homilie wygłosił opiekun duchowy ogniska ks. Marcin Bukowski. Oprawę muzyczną w czasie Mszy św. przygotowała młodzież z Bojana - serdeczne " Bóg zapłać".
Na spotkaniu było ponad 2O osób. Członkowie wspólnoty "Sychar" z różnych miejsc Polski, a nawet Europy (z Włoszech) wsparli rodzące się ognisko. Silna grupa przyjechała z Warszawy i okolic, a wśród nich był jeden z założycieli wspólnoty Andrzej Szczepaniak. Swoich przedstawicieli miał również Śląsk i Kraków. Wszystkich, którzy przyjechali z Bydgoszczy i okolic, Tczewa, Kartuz, Redy i Trójmiasta zaliczam już do naszej wspólnoty.
Atmosfera była niesamowita. Wszyscy dzieliliśmy się swoimi osobistymi niejednokrotnie bolesnymi i niełatwymi drogami, jakimi Pan Jezus nas prowadzi do uzdrowienia naszych małżeństw. Mimo łez i bólu, wiele było w tych opowieściach, prawdziwej nadziei, wiary i miłości. Spotkanie zakończyło sie spontanicznym "tańcem uwielbienia " - do psalmu "Pan moim Pasterzem, nie braknie mi niczego". Agnicha dziękujemy za twoją grę.
Prawdziwa "Radość Boża" jest możliwa nawet w obliczu kryzysu. Chwała Panu.